logo Mezinárodní katalog firem

CZ | EN | PL

Zahrady Zapletal s.r.o.


PROJEKCE
Pro vznik kvalitní zahrady je vždy nejlepší zpracovat před započetím prací architektonický návrh. Tím si realizátor i majitel ujasní, jak má budoucí zahrada vypadat a fungovat. Tímto krokem se předejde mnoha problémům a komplikacím v již zrealizované zahradě. Bez předem zpracovaného návrhu zahrada obvykle působí poněkud nejednotně. Často totiž dojde oři realizaci zahrady k „slepování“ nesourodých prvků, čímž pak zahrada ztratí své kouzlo.
Naše firma Vám nabízí mimo realizace právě i zpracování projektové dokumentace Vaší zahrady. Vytvoříme profesionální návrh celkové kompozice daného prostoru od základního rozvržení funkcí, ploch, povrchů až po konkrétní detail jednotlivých prvků. Zhotovíme projekt pro veřejný, firemní či soukromý prostor.

ZAHRADNICKÉ PRÁCE
Zahradnické práce zahrnují zejména úpravu a údržbu zeleně. Jednou z důležitých částí zahradnických prací je úprava rostlin řezem, v této oblasti se věnujeme tvarovacímu, výchovnému, zdravotnímu a bezpečnostnímu řezu stromů a keřů, dále provádíme kácení, průklesty nebo zmlazení dřevin včetně likvidace dřevní hmoty. Mezi další zahradnické práce, které realizujeme, patří sečení a regenerace trávníků včetně vertikutace a aerifikace. Dále zajišťujeme také sečení či likvidaci zaplevelených a ruderálních ploch.

SADOVÉ ÚPRAVY
Sadové úpravy obsahují zejména zakládání okrasné zeleně. Firma provádí komplexní realizaci sadových úprav od modelace terénu a úpravy půdy až po založení rostlinných prvků včetně závlahy a aplikace mulčovacích materiálů. Realizujeme zakládání trávníků výsevem a travními koberci, klasické trvalkové záhony, výsadby typu Silbersommer, keřové výsadby. Disponujeme také veškerým technickým vybavením a zkušenostmi pro sadovou výsadbu vzrostlých stromů zahrnující až velikosti 50-60cm a větší (obvod kmene v cm měřený v 1m výšky kmene). U těchto vzrostlých stromů zajišťujeme ve spolupráci s dodavateli bezproblémový transport z okrasných školek v ČR, Německu a Holandsku. Sadové úpravy mohou zahrnovat také údržbu založených vegetačních prvků.

STŘEŠNÍ ZAHRADY
Realizací střešních zahrad se firma zabývá již několik let a má v tomto směru bohaté zkušenosti. V současné době jsou zelené střešní zahrady velmi moderním řešením a to z mnoha důvodů. Střešní zahrady nám umožňují žít alespoň trochu v přírodě v současné stále hustší sídelní zástavbě. Zlepšují mikroklima stavby, snižují přehřívání objektu v letních měsících a současně jsou tepelnou izolací v zimním období. Dalším pozitivním aspektem střešní zahrady je zlepšení vodního režimu stavby. Substrát střešní zahrady je schopen pojmout významné množství dešťové vody, čímž se snižuje odvod vody ze zpevněných ploch a tím i nároky na kapacity kanalizace atd. Voda zadržená střešní zahradou je částečně spotřebována rostlinami, zbytek se výparem vrací do vodního koloběhu. Firma nabízí kompletní dodávku střešní zahrady včetně odpovídajícího pěstebního substrátu.

TERÉNNÍ ÚPRAVY
Firma disponuje veškerou mechanizací potřebnou jak pro hrubé terénní úpravy, tak pro jemné modelování terénu. V rámci terénních úprav zajišťujeme taktéž dodávku, navezení a rozprostření potřebného substrátu, popřípadě i odvoz nadbytečného zemního materiálu.. V návaznosti na terénní úpravy realizujeme také suché opěrné zídky včetně osazení rostlinami, zabezpečení strmých svahů, usazení velkých solitérních kamenů do terénu, chodníky a zpevněné mlatové povrchy.


ZAHRADNICKÉ PRÁCE
- zhotovení zelených střech a střešních zahrad
- terénní úpravy, modelace terénu a příprava půdy
- výsadba vzostlých stromů (listnatých i jehličnatých)
- výsadba keřů, popínavek a trvalek včetně mulčování kůrou
- zajištění projektů pro zhotovení sadových úprav
- prořezání stromů a keřů
- kácení stromů a zmlazení keřů
- řez živých plotů
- odvoz a likvidace odpadu ze zeleně

Fotogalerie


Kontakt


Zahrady Zapletal s.r.o.
Družstevní 404/14
Ostopovice
664 49

IČ: 10719342
DIČ: CZ10719342

Ing. Josef Zapletal - jednatel

Květa Zapletalová - účetní

Ing. Petra Helánová - jednatel/projekce

                       

Firemní web

Klíčová slova


zahrady - realizace - projekce - sady - sadové úpravy - brno

Poptávkový formulář
© 2018 Firmuj.cz. Všechna práva vyhrazena.